Prezent z okazji narodzin dziecka

prezent na narodziny

Przyjście na świat maleństwa jest radosnym wydarzeniem nie tylko dla rodziców, ale dla wszystkich członków rodziny. Przyjęło się, że już kilka dni po narodzinach można odwiedzić matkę i noworodka w szpitalu (rzadziej) i w domu (częściej) w celu złożenia im życzeń zdrowia i szczęścia. Tradycja nakazuje przynieść ze sobą drobny upominek.

Dla potrzeb matki i dziecka

Przeważnie, z pewnych powodów odpadają kwiaty (nie wiadomo, czy np. maluszek nie będzie uczulony na pyłki) oraz słodycze (dziecko jeszcze z nich nie skorzysta, matka może być na diecie). Zamiast tego, członkowie rodziny i znajomi przychodzący w odwiedziny starają się zaoferować coś przydatnego – zestaw ubranek dla dziecka, zabawki, odpowiednie do wieku produkty żywnościowe. Prezenty dobierane są w ten sposób nie z powodu lenistwa gości, ale z przyczyn czysto praktycznych. W czasie ciąży kobieta nie zawsze ma siłę i czas, by chodzić po sklepach, a tuż po urodzeniu maleństwa też nie jest w stanie  tego robić. Rozsądne zakupy bliskich osób mogą być pomocne i dostarczyć sporo radości. Bywa, że rodzina składa się na droższe rzeczy, np. wózek lub łóżeczko, dzięki czemu odciąża trochę rodziców w kwestii wydatków.

Mile widziane drobiazgi

Rodzinę z noworodkiem odwiedzają nie tylko krewni i bliscy przyjaciele, ale także dalsi znajomi. Odpowiednim upominkiem w tym przypadku będzie coś drobnego z uwagi na fakt, że osoby te nie czują się w obowiązku robić młodym rodzicom kosztownych prezentów. Wypada jednak, by oprócz kilku miłych słów po przybyciu do domu, wręczyć też podarunek rzeczowy. Często kupowane z takim przeznaczeniem rzeczy również przydają się w opiece nad dzieckiem, albo umilają matce czas spędzany w domu. Wśród upominków zdarzają się książki, poradniki (zawsze można dowiedzieć się z nich czegoś nowego), ubranka, buciki. Osoby, które nie mogą przyjść z odwiedzinami w tym okresie, a bardzo zależy im na przekazaniu czegoś od siebie, mogą zadzwonić lub wysłać pocztą ozdobną kartę z życzeniami wszystkiego najlepszego.