Prezent na Mikołaja dla dzieci

Prezenty na mikołaja

Okazji, w których można coś komuś podarować, nigdy za dużo, dlatego warto dołożyć starań i uczynić dzień 6 grudnia prawdziwie tradycyjnymi „Mikołajkami”. Chociaż w naszej kulturze św. Mikołaj chodzi z workiem prezentów również na Boże Narodzenie, to właśnie 6 grudnia jest prawdziwym jego świętem i jako takie powinno być obchodzone.

Dla najmłodszych

Oczywiście jest to kolejna świetna okazja do sprawienia radości dzieciom. Można wybrać jedną z form wręczania prezentów:

– umieszczenie ich pod poduszką, żeby tuż po obudzeniu się dziecko znalazło w swoim łóżku podarunek od Mikołaja

– przygotowanie dzień wcześniej specjalnych schowków (wraz z dzieckiem) które następnego dnia można będzie sprawdzić i wśród okrzyków radości zobaczyć włożone do nich prezenty

– zaproszenie jednego z etatowych Mikołajów do domu lub przebranie się za świętego; drugi sposób powoduje ryzyko bycia zdemaskowanym przez bystrego malucha.

Sama forma prezentu nie musi być wtedy wyszukana. Mikołajki nie są okazją specjalną, więc można ją wykorzystać po prostu do kupienia dziecku edukacyjnej zabawki lub gry planszowej. Jeśli w domu jest kilkoro dzieci, powinny otrzymać to samo lub prezenty o zbliżonym rodzaju, żeby uniknąć wywoływania zazdrości, ewentualnie może być też jeden wspólny, większy prezent.

Dla wszystkich innych

Nawet dorosłą osobę przyjemnie zaskoczy niespodziewany prezent na Mikołajki. Podtrzymując tradycję, niech to będzie coś drobnego, ale wywołującego duży uśmiech. Kilka ciekawych przykładów:

– dla kolekcjonera: ważny element uzupełniający zbiór.

– dla wędkarza: pozłacany element wędki, zabawny gadżet typu pudełeczko na robaki z ciekawą dekoracją, zapalniczka z motywem ryby.

– dla babci: kalendarz-harmonijka ze zdjęciami wnuków na tylnej stronie.

– dla dziewczyny: dekoracyjny bibelot przypominający jej ulubione zwierzątko.

– dla ucznia: zestaw kolorowych zakreślaczy lub wielofunkcyjny długopis piszący w ultrafiolecie lub z laserem.

Przykłady niewielkich upominków tego typu można mnożyć i mnożyć. Najważniejsze jest, żeby nie zapomnieć o tym przyjemnym dniu i coś sobie podarować.